Hlavní strana Hlavní strana

- Pravidelné kurzy -

Olomoucké kurzy se konají v sále Paloma, Palackého 22, Olomouc a v sále Liberty, Kateřinská 10,  Olomouc.
mapa

Chcete zkusit něco nového a láká vás flamenco? Ale vlastně moc nevíte, o co vlastně jde? Přijďte se podívat na naše hodiny pro začátečníky!

 

Rozpis kurzů 2019/2020

 

Hanele Dezortová

přihlášky: hana@airesdelsur.cz

 

PO

17:00 - 18:00

Balet (Bea centrum)

18:00 - 19:00

Bata de cola (Bea centrum)

ÚT

18:00 - 20:30

Bulerias SP/ P (Paloma)

17:00 - 18:00

Začátečníci (Paloma)

18:00 - 19:00

Kastaněty - technika** / Bata de cola - technika** (Paloma)

SO*

10:00 - 14:00

Seminář opakování (Paloma)

16:00 - 18:00

Flamenco mayor (Paloma)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* nepravidelný kurz - termíny sledujte na Facebooku Tance Hanele

** kurzy se střídají jednou za 14 dní. Kurz kastnět začíná 20 . 9. 2019, kurz Bata de cola začíná 27. 9. 2019

Ceník:

Začátečníci: 500 Kč/ měsíc (200 Kč/ lekci)

Bulerias: 700 Kč / měsíc (200 Kč/ lekci)

Bata de cola, kastaněty: 200 Kč za lekci, pro účastníky dalšího kurzu: 120 Kč/ lekci (neplatí na Balet)

Bata + manton: 450 Kč za měsíc/ pro účastníky dalšího kurzu: 250 Kč za měsíc (neplatí na balet)

Balet: 200 Kč/ měsíc (80 Kč za lekci)

 

Petra Pšenicová 

tel. 777 030 990

Po - Prostějov   17:00
flamenco děti
18:00 flamenco začátečníci sk. 1 19:00 flamenco začátečníci sk. 2
St - Olomouc 16:00 děti přípravka 3-5 let 17:00
flamenco děti
18:00 flamenco začátečníci  
Čt - Olomouc   17:00 mírně a středně pokročilí 18:00 pokročilí  

 

Přihlásit do kurzu se můžete přímo u vybrané lektorky: Kontakty.

Platba kurzů: Platí se na místě.

Co potřebujete na hodinu flamenca - cokoliv, v čem se budete cítit pohodlně a můžete se dobře pohybovat. Důležité jsou boty - ideální volba jsou samozřejmě originální flamencové boty, pokud do nich nechcete investovat hned ze začátku, pak uzavřené polobotky s širokým podpatkem, kulatou špičkou a nejlépe páskem přes nárt, tak aby bota dobře držela na noze. Totéž platí pro pánské boty - uzavřené, s podpatkem a dobře držící na noze.

Lektorky

Hana Dezortová

Flamencu se začala věnovat pod vedením španělské tanečnice Eleny Vozmediano Moreno. Kromě flamenca, se kterým začala v roce 2003, se věnuje i klasickému baletu a moderním tanečním technikám (např. Limon, Horton, Jazz). Působila jako vedoucí tanečního oboru na ZUŠ B. Kozánka v Přerově. Má více jak 15 let zkušeností s výukou tance. Pravidelně se účastní seminářů s našimi i zahraničními lektory flamenca (Marco de Ana, Ramón Martinéz, La Chiri, Virginia Delgado Olmedo, Rosario Toledo, La Lupi, Carmen Alvarez, Ana Cali,  Mateo el Galito, David Pérez, Rafaela Carrasco, Carmen La Talegona, Cristina Aguilera, Lucía Ruibal a další).

Pravidelně účinkuje v představeních skupiny Aires del Sur a na Festivalu Flamenco Olomouc. Účinkovala na Týdnech španělské kultury v Olomouci, v roce 2009 tančila na Mezinárodním festivalu v Mníšku pod Brdy, na Dnech španělské kultury v Olomouci a mnoha dalších akcích. Kromě tance se věnuje výuce a choreografii, její specialitou je hra na kastaněty. V roce 2018 vytvořila autorské celovečerní představení Flamenco Mi amor.

 

Petra Pšenicová

Tanci se věnuje od dětství, v latinsko-amerických i standardních tancích dosáhla mezinárodní třídy „M“. Po ukončení aktivní soutěžní kariéry měla to štěstí, že se v Olomouci v roce 2004 setkala s tanečnicí Elenou Moreno, která se stala její učitelkou a zasvětila ji do ohnivého tance Flamenco.

Flamenco se pak stalo její životní vášní a začala se mu intenzivně věnovat. Každoročně jezdí studovat Flamenco přímo do Španělska, do Sevilly (školy Josého Galvána a Taller Flamenco), do Granady (škola Carmen de las Cuevas), nebo do Madridu (škola Amor de Dios). Absolvovala mnoho kurzů pod vedením španělských tanečních mistrů, např. Virginia Delgado, Ana Cali, Marco de Ana, Belén Maya, Pastora Galván, José Galván, Ramón Martinéz, La Tati, Felipe Mato, Juan Polvillo, Marco Flores, Patricia Guerrero, Manuel Liñan a mnoho dalších.

Petra stála u zrodu flamencové skupiny Aires del Sur, se kterou se zúčastnila mnoha mezinárodních festivalů. Je rovněž členkou organizačního týmu Mezinárodního festivalu Flamenca a španělské kultury COLORES FLAMENCOS, jenž se stal nedílnou součástí kulturního života v Olomouci. Spolupracuje s vynikajícími umělci flamenca, jako je Morenito de Triana, Michael Cába či Václav Greif.

Má bohaté zkušenosti s lektorskou činností. Už v mládí se věnovala trenérské činnosti v soutěžním tancování, má zkušenosti také s vyučováním tance romských dětí.  Nyní se aktivně  věnuje lektorování kurzů Flamenka dětí i dospělých nejen v Olomouci,  její svěřenkyně pravidelně obsazují přední příčky na Mezinárodní taneční soutěži ve flamencu v Plzni Flamencopa, kde sama získala v roce 2014 cenu za nejlepší choreografii soutěže. V současné době působí v představení  CARMEN À LA GYPSY DEVILS, které uvádí Balet Slovenského národního divadla.

 

Denisa Pavelová

Tanečnice, lektorka a choreografka Denisa Pavelová se flamencu věnuje od roku 2007. Od té doby flamencu podlehla a intenzivně se mu věnuje. Každoročně jezdí studovat flamenco přímo do Sevilly (Taller de Flamenco) a nebo do Granady (Carmen de las Cuevas). Absolvovala mnoho kurzů pod vedením španělských tanečních mistrů, např. Manuel Linán, Marco Flores, Ana Cali, Marco de Ana, Pastora Galván, MariCarmen Guerrero, José Galván, Ramón Martinéz Rama, Felipe Mato Pérez, Estefania Martinez a mnoho dalších.

 V roce 2010 vyhrála 1. místo v historicky první soutěži ve flamencovém tanci v rámci festivalu Flamenco Chequia a v letech 2012 a 2013 vyhrála také první místo v mezinárodní soutěži FLAMENCOPA PLZEŇ. Vystupuje s vynikajícími umělci flamenca, jako je Morenito de Triana a Michael Cába.

Denisa je také členkou skupiny Aires del Sur, se kterou se zúčastnila mnoha mezinárodních festivalů. Pravidelně vystupuje na festivalu COLORES FLAMENCO v Olomouci a také vystupovala na festivalu Colours of Ostrava

http://www.pavelovadenisa.com/

 

Aires del Sur
leden 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31