Hlavní strana Hlavní strana

- Pravidelné kurzy -

Olomoucké kurzy se konají v sále Paloma, Palackého 22, Olomouc.
mapa

Chcete zkusit něco nového a láká vás flamenco? Ale vlastně moc nevíte, o co vlastně jde? Přijďte se podívat na naše hodiny pro začátečníky!

 

Rozpis kurzů 2022/2023

 

Hanele Dezortová

přihlášky: hana@airesdelsur.cz

 

PO

16:30 - 17:30

Soleá con manton

 

 

 
ÚT  

18:00 - 19:00

Mírně pokročilí - technika, opakování, Bea

 
ST

16:30 - 18:00

Tientos tangos - pokročilí, Bea 

 

 
ČT

19:00 - 20:00

Začátečníci  - Rumba flamenca, Paloma

20:00 - 21:00

mírně pokročilí - Petenera, Paloma

SO*

16:30 - 18:00

Flamenco mayor (Paloma)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

* nepravidelný kurz - termíny sledujte na Facebooku Tance Hanele

Začátečníci - kurz pro úplné začátečníky bez zkušenosti s flamencem a pro začátečníky se zkušeností náplní kurzu je technika a choreografie.

CENA 600 Kč/ měsíc (250 Kč za lekci)

Mírně pokročilí - kurz pro tanečníky se zkušeností. Náplní kurzu je technika a choreografie Petenera. Ke kurzu patří doplňkový pondělní kurz, kde se bude opakovat aktuální materiál, ale i choreografie z minulých let.

CENA 700 Kč / měsíc  + 100 Kč/ opakovací lekci

Pokročilí - kurz pro pokročilé tanečníky, choreografie a technika Tientos por tangos CENA 200 Kč/ lekci (800 Kč / měsíc)

Soleá con manton - Choreografie s šátkem, vhodná pro pokročilejší tanečníky. CENA 150 Kč/ lekci (600 Kč/ měsíc)

Flamenco mayor - semináře pro zralé ženy a všechny, kdo nemohou nebo nechtějí chodit do pravidelného kurzu. CENA 450 Kč / lekci.

 

dotazy a přihlášky: Hana@airesdelsur.cz

číslo účtu pro platbu kurzovného 207885651/0600

 

 

Eva Karasková

přihlášky: karaskekaraske@gmail.com, tel. 731147955

sál Paloma, Palackého 22, Olomouc

ČT 

17:00 - 18:00  

FlamencoFit/Flamenco pro začátečníky

18:00 - 19:00

Flamenco pro mírně pokročilé/ flamencoFit

 

Flamenco pro začátečníky / Flamencofit

  • taneční technika s prvky flamenca
  • cvičení / taneční sekvence/ choreografie
  • improvizace

Kurz je vhodný pro každého, kdo si chce zlepšit svou kondici a kdo má rád pohyb, tanec a chce zkusit flamenko. Podle zájmu může obsahovat vyšší podíl cvičení (Flamencofit) nebo taneční sekvence (Flamenko pro začátečníky). 

Kurzy jsou vhodné i bez taneční průpravy, pro jakoukoliv věkovou skupinu, ženy i muže. Přidat se můžete i v průběhu kurzu. 

 

Flamenko pro mírněp okročilé / Flamencofit

  • flamenková technika
  • cvičení / taneční sekvence/ choreografie
  • improvizace
Kurz je vhodný pro ty, kteří už mají nějakou zkušenost s flamenkem/tancem a chtějí se dál rozvíjet.
Začínáme: 1. září 2022 v sále Paloma, Palackého 22, Olomouc
Cena: 600,- Kč za měsíc
Číslo účtu pro platbu kurzovného: 2317821033 Kód: 0800

 

 

Petra Pšenicová 

tel. 777 030 990

Po - Prostějov   17:00
flamenco děti
18:00 flamenco začátečníci sk. 1 19:00 flamenco začátečníci sk. 2
St - Olomouc 16:00 děti přípravka 3-5 let 17:00
flamenco děti
18:00 flamenco začátečníci  
Čt - Olomouc   17:00 mírně a středně pokročilí 18:00 pokročilí  

 

Přihlásit do kurzu se můžete přímo u vybrané lektorky: Kontakty.

Platba kurzů: Platí se na místě.

 

 

Lektorky

Hanele Dezortová

Flamencu se začala věnovat pod vedením španělské tanečnice Eleny Vozmediano Moreno. Kromě flamenca, se kterým začala v roce 2003, se věnuje i klasickému baletu a moderním tanečním technikám (např. Limon, Horton, Jazz). Působila jako vedoucí tanečního oboru na ZUŠ B. Kozánka v Přerově. Má více jak 15 let zkušeností s výukou tance. Pravidelně se účastní seminářů s našimi i zahraničními lektory flamenca (Marco de Ana, Ramón Martinéz, La Chiri, Virginia Delgado Olmedo, Rosario Toledo, La Lupi, Carmen Alvarez, Ana Cali,  Mateo el Galito, David Pérez, Rafaela Carrasco, Carmen La Talegona, Cristina Aguilera, Lucía Ruibal a další).

Pravidelně účinkuje v představeních skupiny Aires del Sur a na Festivalu Flamenco Olomouc. Účinkovala na Týdnech španělské kultury v Olomouci, v roce 2009 tančila na Mezinárodním festivalu v Mníšku pod Brdy, na Dnech španělské kultury v Olomouci a mnoha dalších akcích. Kromě tance se věnuje výuce a choreografii, její specialitou je hra na kastaněty. V roce 2018 vytvořila autorské celovečerní představení Flamenco Mi amor.

 

Petra Pšenicová

Tanci se věnuje od dětství, v latinsko-amerických i standardních tancích dosáhla mezinárodní třídy „M“. Po ukončení aktivní soutěžní kariéry měla to štěstí, že se v Olomouci v roce 2004 setkala s tanečnicí Elenou Moreno, která se stala její učitelkou a zasvětila ji do ohnivého tance Flamenco.

Flamenco se pak stalo její životní vášní a začala se mu intenzivně věnovat. Každoročně jezdí studovat Flamenco přímo do Španělska, do Sevilly (školy Josého Galvána a Taller Flamenco), do Granady (škola Carmen de las Cuevas), nebo do Madridu (škola Amor de Dios). Absolvovala mnoho kurzů pod vedením španělských tanečních mistrů, např. Virginia Delgado, Ana Cali, Marco de Ana, Belén Maya, Pastora Galván, José Galván, Ramón Martinéz, La Tati, Felipe Mato, Juan Polvillo, Marco Flores, Patricia Guerrero, Manuel Liñan a mnoho dalších.

Petra stála u zrodu flamencové skupiny Aires del Sur, se kterou se zúčastnila mnoha mezinárodních festivalů. Je rovněž členkou organizačního týmu Mezinárodního festivalu Flamenca a španělské kultury COLORES FLAMENCOS, jenž se stal nedílnou součástí kulturního života v Olomouci. Spolupracuje s vynikajícími umělci flamenca, jako je Morenito de Triana, Michael Cába či Václav Greif.

Má bohaté zkušenosti s lektorskou činností. Už v mládí se věnovala trenérské činnosti v soutěžním tancování, má zkušenosti také s vyučováním tance romských dětí.  Nyní se aktivně  věnuje lektorování kurzů Flamenka dětí i dospělých nejen v Olomouci,  její svěřenkyně pravidelně obsazují přední příčky na Mezinárodní taneční soutěži ve flamencu v Plzni Flamencopa, kde sama získala v roce 2014 cenu za nejlepší choreografii soutěže. V současné době působí v představení  CARMEN À LA GYPSY DEVILS, které uvádí Balet Slovenského národního divadla.

 

Denisa Pavelová

Tanečnice, lektorka a choreografka Denisa Pavelová se flamencu věnuje od roku 2007. Od té doby flamencu podlehla a intenzivně se mu věnuje. Každoročně jezdí studovat flamenco přímo do Sevilly (Taller de Flamenco) a nebo do Granady (Carmen de las Cuevas). Absolvovala mnoho kurzů pod vedením španělských tanečních mistrů, např. Manuel Linán, Marco Flores, Ana Cali, Marco de Ana, Pastora Galván, MariCarmen Guerrero, José Galván, Ramón Martinéz Rama, Felipe Mato Pérez, Estefania Martinez a mnoho dalších.

 V roce 2010 vyhrála 1. místo v historicky první soutěži ve flamencovém tanci v rámci festivalu Flamenco Chequia a v letech 2012 a 2013 vyhrála také první místo v mezinárodní soutěži FLAMENCOPA PLZEŇ. Vystupuje s vynikajícími umělci flamenca, jako je Morenito de Triana a Michael Cába.

Denisa je také členkou skupiny Aires del Sur, se kterou se zúčastnila mnoha mezinárodních festivalů. Pravidelně vystupuje na festivalu COLORES FLAMENCO v Olomouci a také vystupovala na festivalu Colours of Ostrava

http://www.pavelovadenisa.com/

 

Eva Karasková

Flamenku se začala věnovat pod vedením španělské tanečnice Eleny Vozmediano Moreno v roce 2006, dále pokračovala pod vedením Petry Pšenicové a Hanele Dezortové. Absolvovala mnoho seminářů předních českých i španělských tanečnic a tanečníků flamenka (Jana Drdácká, Mateo el Galito, La Chiri, Virginia Delgado Olmedo, Juan Polvillo, La Lupi, Irene Álvarez, Ana Cali a další) a rovněž kurzy v proslulé flamenkové škole Amor de Dios v Madridu.

Se skupinou Aires del Sur se několikrát účastnila Mezinárodní taneční soutěže ve flamenku v Plzni, která v kategorii taneční formace získala 2. místo v roce 2012, 2. místo v roce 2013, 1. místo v roce 2014 a 3. místo v roce 2015.

Pravidelně vystupuje a ve své lektorské činnosti se zaměřuje především na spojení flamenka a kompenzačního cvičení.

 

 

 

Aires del Sur
říjen 2022
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31