Hlavní strana Hlavní strana

- Pravidelné kurzy -

Olomoucké kurzy se konají v sále Paloma, Palackého 22, Olomouc a v sále Liberty, Kateřinská 10,  Olomouc.
mapa

Další kurzy probíhají v Ostravě a Přerově.

Chcete zkusit něco nového a láká vás flamenco? Ale vlastně moc nevíte, o co vlastně jde? Přijďte se podívat na naše hodiny pro začátečníky!

 

Rozpis kurzů 2017/2018

 

Hanele Dezortová

přihlášky: hana@airesdelsur.cz

začínáme v týdnu od 4. 10. 2017

PO   18:30 - 19:30
OD LEDNA
Bata de cola
   
ÚT        
ST
17:15  -18:15
Flamenco MP
  19:15 - 20:15
BALET
20:15 - 21:15
Bata de cola + kastaněty
ČT   18:00 - 19:00
začátečníci
   
17:15 - 18:15
KASTANĚTY
     
NE 9:30 - 10:30
Kastaněty zač.
10:30- 12:00
Manton
12:15 - 13:15
Kastaněty pokročilí
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena kurzu za měsíc: 450,- Kč (2 a více kurzů 400,-/jeden kurz).


Petra Pšenicová 

tel. 777 030 990

Po - Prostějov   17:00
flamenco děti
18:00 flamenco začátečníci sk. 1 19:00 flamenco začátečníci sk. 2
St - Olomouc 16:00 děti přípravka 3-5 let 17:00
flamenco děti
18:00 flamenco začátečníci  
Čt - Olomouc   17:00 mírně a sředně pokročilí 18:00 pokročilí   

 


Eva Blahoušková  - Přerov

Termín: pravidelně v pondělí v 16:30 - 17:30 hod

Místo: Klub Teplo, Horní náměstí Přerov, růžový sál (1. patro)

Cena: 990 Kč / 11 lekcí  (při jednotlivé platbě je cena navýšena na 120Kč za lekci)

zápis: pondělí 5. října 2015 / prodloužený zápis každé pondělí v říjnu 2015

 

 

 


 

 

Přihlásit do kurzu se můžete přímo u vybrané lektorky: Kontakty.

Platba kurzů: Platí se na místě.

Co potřebujete na hodinu flamenca - cokoliv, v čem se budete cítit pohodlně a můžete se dobře pohybovat. Důležité jsou boty - ideální volba jsou samozřejmě originální flamencové boty, pokud do nich nechcete investovat hned ze začátku, pak uzavřené polobotky s širokým podpatkem, kulatou špičkou a nejlépe páskem přes nárt, tak aby bota dobře držela na noze. Totéž platí pro pánské boty - uzavřené, s podpatkem a dobře držící na noze.


Lektorky

Hana Dezortová

Flamencu se začala věnovat pod vedením španělské tanečnice Eleny Vozmediano Moreno. Kromě flamenca, se kterým začala v roce 2003, se věnuje i klasickému baletu a moderním tanečním technikám (např. Limon, Horton, Jazz). Působila jako vedoucí tanečního oboru na ZUŠ B. Kozánka v Přerově. Pravidelně se účastní seminářů s našimi i zahraničními lektory flamenca (Marco de Ana, Ramón Martinéz, La Chiri, Virginia Delgado Olmedo, Rosario Toledo, Carmen Alvarez, Ana Cali,  Mateo el Galito). Pravidelně účinkuje v představeních skupiny Aires del Sur a na Festivalu Flamenco Olomouc. Účinkovala na Týdnech španělské kultury v Olomouci, v roce 2009 tančila na Mezinárodním festivalu v Mníšku pod Brdy, na Dnech španělské kultury v Olomouci a mnoha dalších akcích. Kromě tance se věnuje výuce a choreografii, její specialitou je hra na kastaněty.

Petra Pšenicová

Tanci se věnuje od dětství, v latinsko-amerických i standardních tancích dosáhla mezinárodní třídy „M“. Po ukončení aktivní soutěžní kariéry měla to štěstí, že se v Olomouci v roce 2004 setkala s tanečnicí Elenou Moreno, která se stala její učitelkou a zasvětila ji do ohnivého tance Flamenco.

Flamenco se pak stalo její životní vášní a začala se mu intenzivně věnovat. Každoročně jezdí studovat Flamenco přímo do Španělska, do Sevilly (školy Josého Galvána a Taller Flamenco), do Granady (škola Carmen de las Cuevas), nebo do Madridu (škola Amor de Dios). Absolvovala mnoho kurzů pod vedením španělských tanečních mistrů, např. Virginia Delgado, Ana Cali, Marco de Ana, Belén Maya, Pastora Galván, José Galván, Ramón Martinéz, La Tati, Felipe Mato, Juan Polvillo, Marco Flores, Patricia Guerrero, Manuel Liñan a mnoho dalších.

Petra stála u zrodu flamencové skupiny Aires del Sur, se kterou se zúčastnila mnoha mezinárodních festivalů. Je rovněž členkou organizačního týmu Mezinárodního festivalu Flamenca a španělské kultury COLORES FLAMENCOS, jenž se stal nedílnou součástí kulturního života v Olomouci. Spolupracuje s vynikajícími umělci flamenca, jako je Morenito de Triana, Michael Cába či Václav Greif.

Má bohaté zkušenosti s lektorskou činností. Už v mládí se věnovala trenérské činnosti v soutěžním tancování, má zkušenosti také s vyučováním tance romských dětí.  Nyní se aktivně  věnuje lektorování kurzů Flamenka dětí i dospělých nejen v Olomouci,  její svěřenkyně pravidelně obsazují přední příčky na Mezinárodní taneční soutěži ve flamencu v Plzni Flamencopa, kde sama získala v roce 2014 cenu za nejlepší choreografii soutěže. V současné době působí v představení  CARMEN À LA GYPSY DEVILS, které uvádí Balet Slovenského národního divadla.

 

Denisa Pavelová

Tanečnice, lektorka a choreografka Denisa Pavelová se flamencu věnuje od roku 2007. Od té doby flamencu podlehla a intenzivně se mu věnuje. Každoročně jezdí studovat flamenco přímo do Sevilly (Taller de Flamenco) a nebo do Granady (Carmen de las Cuevas). Absolvovala mnoho kurzů pod vedením španělských tanečních mistrů, např. Manuel Linán, Marco Flores, Ana Cali, Marco de Ana, Pastora Galván, MariCarmen Guerrero, José Galván, Ramón Martinéz Rama, Felipe Mato Pérez, Estefania Martinez a mnoho dalších.

 V roce 2010 vyhrála 1. místo v historicky první soutěži ve flamencovém tanci v rámci festivalu Flamenco Chequia a v letech 2012 a 2013 vyhrála také první místo v mezinárodní soutěži FLAMENCOPA PLZEŇ. Vystupuje s vynikajícími umělci flamenca, jako je Morenito de Triana a Michael Cába.

Denisa je také členkou skupiny Aires del Sur, se kterou se zúčastnila mnoha mezinárodních festivalů. Pravidelně vystupuje na festivalu COLORES FLAMENCO v Olomouci a také vystupovala na festivalu Colours of Ostrava

http://www.pavelovadenisa.com/

Eva Blahoušková

Flamencu se věnuje od roku 2007. Začínala v Ostravě v taneční škole Flamenco Ostrava u lektorky Lenky Kudláčkové. Poté navštěvovala kurzy v Olomouci pod vedením španělské tanečnice Eleny Vozmediano Moreno. V jejích začátcích ji však nejvíce ovlivnil sevilský tanečník Marco de Ana, ke kterému začala jezdit do taneční školy v Seville. Dále se pravidelně zúčastňuje flamencových seminářů v České republice pod vedením českých, ale především španělských lektorů (Virginia Delgado Olmedo, Marco de Ana, Mateo el Galito, La Chiri, Ramón Martinéz, Ana Cali, Irene Alvarez, Matilde Goméz Romero, Juan Polvillo, Victor Castro a další. Každoročně jezdí studovat flamenco přímo do Španělska, do Sevilly - škola Josého Galvána ( José Galván, Pastora Galván, Marco de Ana) , škola Taller flamenco ( Felipe Mato), do flamencové školy v Granadě (Raimundo Betinéz, Mari Carmen Guerrero, Estefania Martinez, Judit Cabrera, Pilar Fajardo) nebo do Madridu do slavné Amor de díos (Merche Esmeralda, La Truco, Cristian Almodovar, Candela Soto, Amelia Vega...).
Pravidelně vystupuje na multižánrovém festivalu flamenca Colores flamencos Olomouc, v roce 2009 tančila na Mezinárodním festivalu v Mníšku pod Brdy, vystupuje v představeních skupiny Aires del Sur a účastní se mnoha dalších akcí.

 

Aires del Sur
listopad 2018
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30